Спортивні обважнювачі для чого вони потрібні?
Якщо після закінчення занять у спортклубі ви не відчуваєте «приємною» втоми в м'язах, швидкість удару стала менше, руки швидко втомлюються або, вставши вранці на ваги, виявили, що додали у вазі, – комплекс вправ, якого ви дотримуєтеся, необхідно терміново переглянути. Змінюйте темп виконання завдання! Найпростіший спосіб – використовувати додаткові ваги: гантелі, гирі або манжети-обважнювачі.
Спортивні обважнювачі зроблені у вигляді манжетів з м'якої тканини, з зовнішньої сторони яких кріпляться важки. Снаряди надягають на ноги або на ноги, в залежності від специфікації.
Вага спортивних обважнювачів, як правило, не дуже великий. Обважнювачі для ніг важать від півтора до п'яти кілограмів, для рук – до 2,5 кілограма. Кожен спортсмен повинен підбирати для себе обважнювачі в індивідуальному порядку.
Не перестарайтеся – вага спортивних обважнювачів повинен бути таким, щоб ви могли правильно наносити удари. В іншому випадку, ви ризикуєте напрацювати неправильну боксерську техніку та істотно послабити удар. Це стосується обважнювачів як для рук, так і для ніг: техніка боксу задіює фактично всі м'язи тіла.
При відпрацюванні ударів з вагою без хорошого наставника не обійтися. Необхідний досвідчений погляд з боку: тренер відзначить технічні помилки. Тільки потім, коли ви відточуючи техніку ударів під керівництвом тренера, можна приступити до самостійного виконання вправ з обважнювачами.
Застосування додаткових ваг під час аеробних класів дозволяє розвинути витривалість і боротися із зайвою вагою.
Тренуємо ноги.
Перед використанням обважнювачів краще трохи розім'ятися, щоб м'язи швидше адаптувалися до роботи в нових умовах». Розминка може займати від двох до десяти хвилин, використовуйте будь-які відомі вправи.
Завершивши розминку, надягайте обважнювачі на ноги і вирушайте на пробіжку.
Обважнювачі для ніг забезпечують найбільш природне навантаження, не порівнянну з бігом з вагою в руках.
Оптимальний режим тренінгу – поступове збільшення навантаження.
Якщо в перший день пробігли три кілометри з обважнювачами по два кілограми, наступного разу спробуйте збільшити дистанцію.
Також варто поступово збільшувати вагу обважнювачів – хоча б кожну третю-четверту тренування.
Нехай ви пробіжите меншу дистанцію, зате навантаження стануть різноманітнішими й ефективнішими.
Тим, хто займається різними видами єдиноборств, рекомендуємо спробувати наступну методику відпрацювання ударів ногами. У бойовій стійці наносите 15-20 ударів однією ногою. Після цього наносите стільки ж ударів іншою ногою. Число підходів обираєте виходячи зі своїх фізичних можливостей. Новачкові можна обмежитися трьома-п'ятьма повтореннями, досвідченому бійцеві – 10-15.
Перерва між підходами повинен становити не більше двох хвилин. Дотримуючись цей режим, ви тренуєте витривалість і швидкість удару. При цьому не зможете перетрудиться, технічно правильно виконавши всі вправи.
Головне – розумно підійти до вибору ваги обважнювачів ніг. Найбільш ефективний темп роботи – найбільша швидкість при збереженні правильної техніки. Якщо при дуже високій швидкості ударів техніка страждає, краще зменшити обороти і знизити темп.
Аеробні навантаження.
Обважнювачі для рук не настільки популярні – замість них використовують невеликі гантелі або гирьки.
По-перше, так простіше підбирати і змінювати вагу на кожному тренуванні. Однак зараз можна купити навантажувачі зі змінним навантаженням. По-друге, стискаючи гантель, можна тренувати м'язи передпліччя, «відповідають» за стиснення кулака. Більш того, снаряди розташовані найближче до кулака, що дає максимальне навантаження м'язам. Іншими словами, вага гантелі переходить в силу удару. Тому у боксерів добре розвинені передпліччя.
Однак гантелі в процесі тренування можуть відволікати увагу. А ось про утяжелителях можна просто забути. В цілому, вони зручніше гантелей і дозволяють «взяти» трохи більший.
Робота ведеться подібно тренування з обважнювачами для ніг. Можна надіти обважнювачі для рук і здійснювати звичайну пробіжку, звикаючи до підвищеного навантаження. Це найпростіше, вправу потрібно виконувати регулярно, у міру своїх фізичних можливостей.
Напрацювання боксерського удару.
Поодинокі удари, серії, «бою з тінню» можна виконати і з обважнювачами.
Головне – не виконувати вправи на шкоду техніці. Якщо ви серйозно втомилися, перейдіть на інші вправи: зробіть пробіжку або продовжуйте тренування, знявши обважнювачі. Ви відчуєте, як легко наносити удари.
Для більшого ефекту необхідно міняти вага обважнювачів для рук під час тренування.
Іноді зручніше чергувати вага, використовуючи гантелі. Спершу зробіть кілька підходів на швидкість з невеликим (менше одного кілограма) вагою: три-п'ять підходів по 60-70 повторень з хвилинною перервою між підходами. На швидкість можна працювати й інакше: зробити три підходи тривалістю хвилина-півтори, намагаючись нанести за цей період якомога більше ударів.
При цьому на наступному тренуванні постаратися трохи збільшити число ударів в хвилину.
Після того, як закінчили роботу на швидкість, краще зробити невелику перерву (хвилини на три-п'ять) і гарненько віддихатися. Наступну частину тренування з обважнювачами можна присвятити силової витривалості. Тут варто взяти вагу суттєвіше (скажімо, гантелі або обважнювачі на півтора-два кілограми). Встаньте в бойову стійку і наносити удари, намагаючись провести їх якомога технічніше.
Для кожного підходу краще вибрати тільки один тип удару (або серію ударів, якщо ви досвідчений боксер) і повторювати дії зосереджено. За швидкістю гнатися не треба, однак і перерва між ударами і самі удари бажано проводити якомога швидше. Виконуючи вправи на силову витривалість з обважнювачами, ви вдосконалите техніку до автоматизму. Якщо вправа пройде ідеально з обтяженнями – з вільними руками техніка ударів буде бездоганна.
Загальні поради.
Щоб м'язи не звикали до навантаження, вага обважнювачів потрібно постійно змінювати як у бік збільшення, так і убік зменшення.
Хороший ефект дає поступове нарощування ваги: спочатку тренуєтеся з вагою один кілограм, а через місяць – з двома.
Якщо ви при додаванні ваги ви демонструєте колишній результат (кількість ударів, швидкість, дистанція пробіжки) – значить, ви стали витривалішими.
Інший спосіб – періодична зміна ваги на кожному тренуванні.
Зменшення ваги дозволяє збільшити навантаження за рахунок числа ударів або дистанції.
В такому разі ваша навантаження постійно будуть змінюватися, і ефект звикання не виникне.
Такий спосіб ідеально підходить для єдиноборств, так як відомо: у бою рваний темп – сильні і швидкі рухи поєднуються з відпочинком.
Не беріть одразу велику вагу. Ви не нарощуєте м'язи, а розвиває силу удару.
Можна тренувати удари і з гантелями по вісім-десять кілограмів, але робити це у відносно повільному темпі і з меншим числом повторів. Що стосується обважнювачів, краще не використовувати ваги понад п'ять кілограмів.
Тіло людини добре реагує на нові навантаження, тому диверсифікація тренувального процесу – хороший спосіб поліпшити фізичну форму та урізноманітнити тренувальний процес.
Тренування – це здоров'я і користь.
Таким чином, купити обважнювачі для ніг, рук – значить, придбати незамінний елемент для посилення різноманітних вправ, занять спортом.
Просте, високоефективне, універсальне спорядження дозволить скоротити час тренувань.
Перед початком застосування рекомендовано виконати розминку, починати вправи краще з невеликої маси, поступово збільшуючи навантаження.
Де купити?
Купити обважнювачі для рук і ніг , ви завжди можете в нашому магазині RAZMINKA. У каталогах товарів на сайті ви знайдете насипні і пластинчасті обважнювачі різної ваги. В якості наповнювача найчастіше використовується особлива різновид піску. У пластинчастих моделях застосовані спеціальні сталеві пластини, які можна виймати або вставляти додаткові, регулюючи тим самим рівень навантаження.
Для самостійних тренувань в домашніх умовах вам цілком підійдуть звичайні насипні обважнювачі вагою до 1-2 кг. Вони досить міцні і зручні в експлуатації.
В інтернет-магазині RAZMINKA ви зможете замовити зручні і якісні обважнювачі для рук і ніг з швидкою і не дорогий доставкою по всій Україні: Київ, Харків, Одеса, Дніпро (Дніпропетровськ), Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Маріуполь, Вінниця, Херсон, Чернігів, Полтава, Черкаси, Хмельницький, Суми, Житомир, Рівне, Чернівці, Кам'янське (Дніпродзержинськ), Кропивницький (Кіровоград), Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Біла Церква, Краматорськ, Мелітополь, Нікополь, Ужгород, Слов'янськ, Павлоград, Бердянськ, Кам'янець-Подільський, Бровари, Олександрія, Красний Луч (Кришталевий), Стаханов (Кадіївка) і в будь-який інший населений пункт України.
Купуючи спортивний інвентар в нашому магазині, ви можете не сумніватися в його якості.